Sukces siedleckiej Budowlanki w regionalnym PGE Turniej Maszyn Wiatrowych!

W dniu 15 marca 2023 r. nasi technicy chłodnictwa i klimatyzacji z klasy 2 TA wzięli udział w eliminacjach regionalnych Turnieju Maszyn Wiatrowych. Organizatorem konkursu jest Piaseczyńska Organizacja Ekologiczna. Turniej polega na zbudowaniu modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Skonstruowana maszyna bierze udział w badaniu jej parametrów w trzech konkurencjach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny i moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny.
W turnieju wzięli udział uczniowie szkół z rejonu wschodniej Polski podzieleni na dwie kategorie wiekowe: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Naszą szkołę reprezentowali Dominik Pawluk, Grzegorz Gałecki i Artur Jacenciuk.

Drużyna zajęła 3 miejsce zostawiając za sobą ponad 40 innych zespołów.
Opiekunami uczniów byli Pani Małgorzata Stosio i Pan Andrzej Wojtowicz. Pomoc i wsparcie materiałowe zapewniła załoga firmy Atmo-Control.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody – wkrętarki renomowanej firmy.

Gratulujemy sukcesu!