Magazynier – logistyk

Magazynier – logistyk jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w dzisiejszych czasach.

Do jego głównych zadań należy kontrola jakości i ilości towaru przyjmowanego i wydawanego, rozmieszczanie towarów w magazynie, dokonywanie na bieżąco inwentaryzacji towaru. Magazynier – logistyk dba o towar, który znajduje się pod jego opieką i chroni go przed pożarem, kradzieżą, zalaniem, szkodnikami, zepsuciem i zniszczeniem. Pilnuje terminów przechowywania np. materiałów, artykułów i utrzymuje porządek w pomieszczeniach magazynowych.

W trakcie nauki uczeń zdobędzie kwalifikacje z zakresu obsługi różnych magazynów, zarówno przyprodukcyjnych, dystrybucyjnych jak i spedycyjnych. Młodzież nauczy się obsługi programów komputerowych stosowanych w pracy biurowej oraz w pracy magazynu, korzystać z narzędzi do znakowania, pakowania i zabezpieczania towarów oraz urządzeń do automatycznej identyfikacji towarów.

Plik:Profix magazyn.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia

Absolwent może podjąć pracę w firmach logistycznych, produkcyjnych, handlowych, posiadające różne typy magazynów; sklepach, hurtowniach, firmach handlowych różnych branż, centrach logistycznych i terminalach kontenerowych; może również prowadzić własną działalność gospodarczą.