Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicą!

Wakacje to dla wielu nie tylko czas odpoczynku, ale również wyjazdów za granicę do pracy. To również często czas podejmowania decyzji o wyjeździe na stałe. Taki wyjazd może być szansą na zmianę swojego życia na lepsze, ale wiąże się również z różnymi zagrożeniami.

Czytaj więcej: Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicą!

Wyprawka szkolna 2015

Rządowy program pomocy "Wyprawka szkolna 2015"

W roku szkolnym 2015/2016 kontynuowany jest program "Wyprawka szkolna", którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów, poprzez pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników.

Czytaj więcej: Wyprawka szkolna 2015

Pedagog i psycholog

Pedagog szkolny - Justyna Kozak-Swat
Psycholog szkolny - Maria Wyrzykowska

Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać.

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie.

Chcesz z kimś porozmawiać.

Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.

Chcesz podzielić się radością, smutkiem, sukcesem.

Masz problemy osobiste lub rodzinne.

Chcesz komuś pomóc, nie wiesz jak.

Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

PRZYJDŹ DO GABINETU PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEGO (pokój 43)

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Pedagog 8:45 - 12:45 8:45 - 12:45 8:45 - 12:45 8:45 - 12:45 8:45 - 12:45
Psycholog 8:15 - 11:40   8:15 - 11:40 8:15 - 11:30

Gabinet psychologiczno-pedagogiczny organizuje pomoc pedagogiczną i psychologiczną dla młodzieży, której celem jest wspomaganie rozwoju psychicznego i efektywności uczenia się, poprzez pomoc wychowawcom klas i współdziałanie z nauczycielami, rodzicami (opiekunami prawnymi).

Do najważniejszych zadań należą:

Diagnoza środowiska szkolnego uczniów.

Indywidualna i grupowa pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Podejmowanie działań wychowawczych, profilaktycznych, interwencyjnych i socjalnych.

Koordynowanie pracy szkoły w zakresie pedagogizacji rodziców.

Ścisła współpraca z instytucjami wspierającymi szkołę.

Obszary działania pomocy psychologiczno pedagogicznej obejmują w zasadzie wszystkie płaszczyzny szkolnego życia:

udzielanie uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych nawarstwiających się na tle niepowodzeń szkolnych

udzielanie porad uczniom w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych

udzielanie porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych

przeciwdziałanie skrajnym formom niedostosowania społecznego młodzieży

rozpoznawanie warunków życia i nauki uczniów sprawiających trudności w realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego

udzielanie pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze i dydaktyczne

prowadzenie konsultacji indywidualnych dla rodziców

organizowanie pomocy materialnej uczniom z rodzin patologicznych, uczniom wychowującym się w rodzinach o trudnej sytuacji materialnej

prowadzenie zajęć profilaktycznych dla młodzieży