Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia

27 października uczniowie z klasy II ZC pod opieką p. Izabeli Pniewskiej-Tararuj w ramach profilaktyki zdrowotnej odwiedzili siedzibę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, w celu obejrzenia wystawy „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”.

Została ona zorganizowana we współpracy  z Nadleśnictwem Siedlce. Wśród olbrzymiej ilości atrap grzybów w naturalnych rozmiarach można było zobaczyć grzyby jadalne i mylone z nimi grzyby trujące, a także rzadkie grzyby chronione. Nasi uczniowie na wystawie mogli poczuć się jak w prawdziwym lesie. Sprzyjała temu aranżacja z roślin runa leśnego i drzew leśnych. Całość wzbogacona była planszami edukacyjnymi, ilustrującymi różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz przedstawiającymi podstawowe zasady ich zbierania.  Podczas wystawy prezentowany był  film edukacyjny, dotyczący najbardziej znanych grzybów jadalnych i trujących oraz reguł grzybobrania.