Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia

27 października uczniowie z klasy II ZC pod opieką p. Izabeli Pniewskiej-Tararuj w ramach profilaktyki zdrowotnej odwiedzili siedzibę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, w celu obejrzenia wystawy „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”.

Została ona zorganizowana we współpracy  z Nadleśnictwem Siedlce. Wśród olbrzymiej ilości atrap grzybów w naturalnych rozmiarach można było zobaczyć grzyby jadalne i mylone z nimi grzyby trujące, a także rzadkie grzyby chronione. Nasi uczniowie na wystawie mogli poczuć się jak w prawdziwym lesie. Sprzyjała temu aranżacja z roślin runa leśnego i drzew leśnych. Całość wzbogacona była planszami edukacyjnymi, ilustrującymi różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz przedstawiającymi podstawowe zasady ich zbierania.  Podczas wystawy prezentowany był  film edukacyjny, dotyczący najbardziej znanych grzybów jadalnych i trujących oraz reguł grzybobrania.