Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

 

 

 

 

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Klasa 1 ZA

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Klasa IZA z wychowawcą Krzysztofem Mikus wykonała projekt edukacyjny w formie gazetki pod tytułem „Wykorzystanie nowoczesnych technologii przy wykonywaniu prac wykończeniowych w budownictwie”

Realizację projektu rozpoczęto od sondowania uczniów, co do potrzeby tworzenia gazetki szkolnej dla uczniów przez nich samych. Po pozytywnych opiniach i wyrażonej chęci pracy nad utworzeniem gazetki dla uczniów rozpoczęto przygotowanie scenariusza kolejnych działań.

Na pierwszym spotkaniu zapoznano uczniów z celami, zakresem tematycznym, sposobami realizacji przedsięwzięcia, zadaniami do wykonania, harmonogramem oraz ocenianiem realizacji projektu.

Kolejne spotkania to dalsza nauka i poznawanie pracy dziennikarskiej, selekcjonowanie artykułów, zapoznanie z prawem prasowym, poznanie zasad przeprowadzania wywiadów, pisania depeszy, newsa czy relacji.

Konsultacje odbywały się nie tylko na regularnych spotkaniach, ale również za pośrednictwem Internetu poprzez wysyłanie wiadomości do poszczególnych uczniów. Po ustaleniu, które artykuły trafią do gazetki, postanowiono ją wykonać na korytarzu w szkole gdzie będą ja mogli wszyscy zobaczyć i przeczytać. Niewątpliwą satysfakcją była pochwała pani Dyrektor oraz zainteresowanie przez uczniów i nauczycieli.