Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno - zawodowego „Metody aktywnego poszukiwania pracy”

Dnia 13.02.2018r. uczniowie z klasy III TA, IV TA, III ZA, III ZB, III ZC uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego prowadzone przez p. Magdalenę Klownowską – doradcę zawodowego, specjalistę ds. rozwoju zawodowego oraz p. Agnieszkę Gałach – pośrednika pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach.

Na zajęciach uczniowie poznali metody aktywnego poszukiwania pracy, dowiedzieli się, że warto odwiedzać strony internetowe takie jak:

  • portale/serwisy z ofertami pracy
  • strony firm/instytucji
  • strony agencji zatrudnienia
  • portale społecznościowe (Profeo, Golden Line, Facebook),
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Biuletyn Służby Publicznej.

Celem zajęć było nabycie umiejętności efektywnego poruszania się po rynku pracy jak również zapoznanie się z ofertą Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, gdzie można uzyskać informacje o możliwości podjęcia pracy krótkoterminowej czy też stałej, jak również pracy za granicą. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszył się Europejski Portal Mobilności Zawodowej EURES, który prezentuje m.in. możliwości udziału w programie „Twoja Pierwsza Praca z EURES”.