Zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno - zawodowego „Metody aktywnego poszukiwania pracy”

Dnia 13.02.2018r. uczniowie z klasy III TA, IV TA, III ZA, III ZB, III ZC uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego prowadzone przez p. Magdalenę Klownowską – doradcę zawodowego, specjalistę ds. rozwoju zawodowego oraz p. Agnieszkę Gałach – pośrednika pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach.

Na zajęciach uczniowie poznali metody aktywnego poszukiwania pracy, dowiedzieli się, że warto odwiedzać strony internetowe takie jak:

• portale/serwisy z ofertami pracy
  • strony firm/instytucji
  • strony agencji zatrudnienia
  • portale społecznościowe (Profeo, Golden Line, Facebook),
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Biuletyn Służby Publicznej.

Celem zajęć było nabycie umiejętności efektywnego poruszania się po rynku pracy jak również zapoznanie się z ofertą Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, gdzie można uzyskać informacje o możliwości podjęcia pracy krótkoterminowej czy też stałej, jak również pracy za granicą. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszył się Europejski Portal Mobilności Zawodowej EURES, który prezentuje m.in. możliwości udziału w programie „Twoja Pierwsza Praca z EURES”.