Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

 

 

 

 

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 16-go lutego 2018-ego roku uczniowie z klasy III i IV technikum uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Warsztaty „Nie jestem bierny – pomagam” przeprowadziła p. Agnieszka Gołębiowska - specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.

Uczniowie uczyli się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową w przypadku rozpoznania nagłego zatrzymania krążenia, układania w pozycji bezpiecznej oraz udzielania pomocy przedmedycznej w zadławieniu. Wymienione czynności młodzież ćwiczyła pod nadzorem specjalisty doskonaląc się w bezpiecznym ratowaniu życia drugiemu człowiekowi.