Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 16-go lutego 2018-ego roku uczniowie z klasy III i IV technikum uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Warsztaty „Nie jestem bierny – pomagam” przeprowadziła p. Agnieszka Gołębiowska - specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.

Uczniowie uczyli się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową w przypadku rozpoznania nagłego zatrzymania krążenia, układania w pozycji bezpiecznej oraz udzielania pomocy przedmedycznej w zadławieniu. Wymienione czynności młodzież ćwiczyła pod nadzorem specjalisty doskonaląc się w bezpiecznym ratowaniu życia drugiemu człowiekowi.