Warsztaty profilaktyczne „Stop cyberprzemocy i cyberuzależnieniom”

Dnia 19-ego lutego 2018-ego roku uczniowie z klasy III i IV technikum uczestniczyli w szkoleniu z zakresu profilaktyki cyberzagrożeń prowadzonym przez p. psycholog Joannę Nowak ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży ABEON.

Głównym celem zajęć było uwrażliwienie młodzieży na zagrożenia wynikające z coraz szerszego dostępu do nieograniczonych możliwości jakie dają nowoczesne technologie cyfrowe. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się o niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z Internetu i urządzeń cyfrowych,poznali cechy cyberprzestrzeni ułatwiające negatywne zachowania w sieci, zostali uwrażliwieni na wpływ urządzeń cyfrowych na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz poznali zdrowe nawyki związane z korzystaniem z urządzeń cyfrowych i możliwości dbania o własne bezpieczeństwo w sieci.