Warsztaty z doradcą zawodowym „Absolwent na rynku pracy”

W marcu 2018-go roku uczniowie klas kończących edukację w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w szkoleniu „Absolwent na rynku pracy” w Centrum Aktywizacji Zawodowej w Siedlcach, które prowadziła p. Anna Balińska - doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy.

Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z aktualną ofertą Powiatowego Urzędu Pracy oraz uzyskali wiedzę na temat:

• poszukiwania pracy (gdzie i jak znaleźć pracę, w jaki sposób stworzyć własną ofertę, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej)
  • form organizacyjno-prawnych założenia działalności gospodarczej
  • możliwości uzyskania pomocy przy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych
  • możliwości rejestracji w urzędzie pracy oraz praw i obowiązków osób bezrobotnych i poszukujących pracy.