Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

 

 

W przyszłym roku w naszej szkole zajęcia obywają się
w systemie jednozmianowym (
do godziny 16:00)

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Edukacyjna walizka narkotykowa

Dnia 19 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców i nauczycieli z zakresu profilaktyki uzależnień prowadzone przez Sławomira Stefaniaka z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w ramach kampanii profilaktycznej „Dopalacze, narkotyki – nie tędy droga”.

Podczas szkolenia zaprezentowana została „edukacyjna walizka narkotykowa” zawierająca przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków oraz substancje przypominające narkotyki. Prezentowane substancje do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające najbardziej popularne na polskim rynku. Każdy specyfik z „walizki narkotykowej” opatrzony był szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu.Celem szkolenia rodziców i nauczycieli było uwrażliwienie na problem uzależnień i wyostrzenie ich czujności na niepozornie wyglądające atrapy przedmiotów codziennego użytku (np. metalowa śruba, atrapa baterii) które mogą się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki a zabawkowa piłeczka - młynkiem do marihuany.