Spektakl „Król Świata”

Dnia 25-ego września 2018-ego roku uczniowie klasy III TA, pod opieką wychowawczyni i pedagoga szkolnego, wzięli udział w spektaklu pt. „Król Świata” w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach.

Spektakl oparty na klasycznym temacie walki dobra ze złem przygotowany został przez Stowarzyszenie Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa „Opatrzność” w Radomiu we współpracy z Siedleckim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Zespołem Downa „Zawsze razem”.

Udział w tego rodzaju integracyjnych przedsięwzięciach ułatwia młodzieży przełamywanie bariery lęku w relacjach z niepełnosprawnymi, często wynikających z niewiedzy, a także otwiera na świat oparty na wzajemnym zrozumieniu, w którym jest miejsce na tolerancję i integrację z ludźmi niepełnosprawnymi.