Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

100 lat Niepodległej

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę 9 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie ZSP Nr 5 wraz z nauczycielami  i pracownikami świętowali ten dzień uroczyście.  Akademia rozpoczęła się o godz. 10.45 wprowadzeniem sztandaru szkoły i przedstawieniem zgromadzonym  historii powstania hymnu i okoliczności z tym związanych.

O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Polski.

Kolejnym etapem obchodów był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Drony z poligonu.

Wysłuchaliśmy pieśni, które zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki, są znane młodszym i starszym My, pierwsza brygada, Przybyli ułani, O mój rozmarynie,  Białe róże, Wojenko, wojenko, Piechota ta szara piechota.

 Poprzez melodię i patriotyczne teksty przypominają one o ważnych wydarzeniach w historii Polski, ale także o tęsknocie za wolnością lub członkiem rodziny, który walczył w wojnie. Niektóre pieśni patriotyczne mają wymiar żartobliwy, gdyż śmiechem próbowano przetrwać traumatyczne wydarzenia wojen. Pieśni patriotyczne stanowią też muzyczny pomnik dla bohaterskich polskich żołnierzy walczących za Ojczyznę.

Na koniec wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie.