Zajęcia profilaktyczne „Narkotyki, dopalacze – nie biorę”

W październiku 2018-ego roku uczniowie klas I i II zostali objęci działaniami z zakresu profilaktyki uzależnień.

Młodzież wzięła udział w warsztatach profilaktycznych „Narkotyki, dopalacze – nie biorę” prowadzonych przez psychologa ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży ABEON w Siedlcach.

Głównym celem zajęć było uwrażliwienie młodzieży na zagrożenia wynikające z podejmowania zachowań ryzykownych oraz pogłębienie wiedzy na temat konsekwencji zażywania substancji psychoaktywnych.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie szkody zdrowotne (psychiczne i somatyczne) wywołują substancje zmieniające świadomość oraz poznali mechanizm powstawania uzależnień.