Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

 

 

 

 

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

"EuroWeek - Szkoła Liderów"

W dniach 14-18 listopada uczniowie ZSP Nr 5 wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3, pod opieką pani Anny Wojciechowskiej i Agnieszki Księżopolskiej mieli okazję być na obozie szkoleniowym "EuroWeek - Szkoła Liderów". Zajęcia odbywały się w malowniczo położonym górskim Międzygórzu w Ośrodku Wczasowym "SŁONECZNA".

Pierwszego dnia wyruszyliśmy z Siedlec o godzinie 4:30, i udaliśmy się w stronę Wrocławia. Tam zwiedziliśmy Stare Miasto oraz Biskupin, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych i pięknych zabytków jak i słynne wrocławskie Krasnale. Następnie ruszyliśmy w stronę naszego docelowego miejsca, gdzie  gorąco przywitali nas wolontariusze wielu narodowości, i zapoznali nas z zasadami i celami obozu. Jeszcze tego samego dnia odbyły się warsztaty integracyjne.

 

 

 Drugiego i czwartego dnia tuż po śniadaniu wszyscy udali się na nieopodal położony plac gdzie odbyła się rozgrzewka tzw. Energizer, podczas której wykonywaliśmy różne ćwiczenia, w tym kroki  taneczne. Gdy już wróciliśmy do Ośrodka rozpoczęliśmy oglądanie prezentacji o danym państwie a następnie wysłuchaliśmy historii, zwyczajów i tradycji. Poznaliśmy wiele ciekawych krajów między innymi Dominikanę, Indonezję, Wietnam, Ukrainę, Meksyk, Kubę, Ukrainę, Hiszpanię, Turcję, oraz Chiny.  Uczestniczyliśmy również w Debacie Oksfordzkiej (jest to prowadzenie dyskusji, wypowiadanie się i obalenie argumentów przeciwnika) , rozwijaliśmy swoją asertywność, przeprowadzaliśmy negocjację, pisaliśmy CV i listy motywacyjne, przeprowadzaliśmy konferencje prasowe, w których zadawaliśmy ciekawe pytania wolontariuszom. Nie zabrakło także konkursów, w których każdy z chęcią brał udział.

Trzeciego dnia zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Kłodzko, które posiada jeden z bogatszych, zróżnicowanych i cenniejszych w kraju obiektów zabytkowych tworzących wspaniałą panoramę. Przy okazji odwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdrój gdzie znajduję się ponad trzy tysiące czaszek i kości ludzkich wyłożonych na ścianach i suficie, zaś pod podłogą spoczywa dalsze 20-30 tysięcy szczątek.

Czwartego dnia po całodziennych zajęciach, rozpoczęło się uroczyste zakończenie kursu, podczas którego każdy z uczestników dostał certyfikat potwierdzający pomyślne przeszkolenie. Wszelkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, a były one prowadzone przez wolontariuszy z wyżej wymienionych krajów.

Ostatniego, piątego dnia udaliśmy się do Zamku Książ, który zwiedziliśmy z przewodnikiem. Po multimedialnych i bardzo ciekawych zajęciach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Siedlec.

Opracował: Adam Łęczycki