Zajęcia praktyczne

Na podstawie rozporządzenia MEN z dn. 24.11.2020 r. informuję, że uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami, mogą odbywać praktyki u pracodawców od. 30.11.2020 r., tj. od poniedziałku.
Prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców będzie możliwe przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.
Od 30.11. 2020 r. mogą być również prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. W związku z tym zmianie ulegnie dotychczasowy tygodniowy rozkład zajęć. Aktualny będzie zamieszczony w dzienniku elektronicznym Librus.

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ NASZEJ OJCZYZNY

11 listopada 2020 roku, w 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, w imieniu Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów, złożyła kwiaty oraz zapaliła znicz pamięci pod Pomnikiem na Placu Wolności.

Wirtualny spacer po dworku „Milusin” oraz wirtualne zwiedzanie Wystawy Muzeum Józefa Piłsudskiego.

W ramach obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zachęcamy do skorzystania z wirtualnego spaceru po ogrodzie Dworku Ojca Niepodległości Józefa Piłsudskiego oraz do wirtualnego zwiedzania Wystawy Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Nabór do Programu Stypendialnego Skrzydła.

Informujemy, że Caritas Diecezji Siedleckiej do 15-ego listopada prowadzi nabór do Programu Stypendialnego Skrzydła.

Program służy finansowemu wsparciu młodzieży, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuacje materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo ciężkiej sytuacji losowej, czasem także dotkniętych dodatkowymi problemami (niepełnosprawność, choroba, śmierć któregoś z członków rodziny).

Dzięki udzielonej pomocy podopieczni programu będą mogli: rozwijać swoje zdolności; uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne; mieć swoje przybory szkolne; uczyć się z podręczników; chodzić w nowej odzieży; pobierać korepetycje; uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i wycieczkach, dzięki zapewnionemu transportowi, opiece i biletom wstępu oraz czuć się dobrze wśród rówieśników.

Roczna kwota stypendium wynosi 1 500zł.

Aby zgłosić dziecko do programu należy dostarczyć wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami do Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce.

Więcej szczegółów oraz potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej www.siedlce.caritas.pl w zakładce fundusze stypendialne (zgłoś dziecko do programu) lub telefonicznie u koordynatora programów stypendialnych - p. Anny Matuszewskiej tel. 780 061 313.

Nabór do programu stypendialnego Dwa Talenty.

Informujemy, że Caritas Diecezji Siedleckiej do 15-ego listopada prowadzi nabór do programu stypendialnego Dwa Talenty.
Program wspiera utalentowane dzieci i młodzież, których rozwijanie pasji jest utrudnione przez trudną sytuację materialną rodziny. Podopiecznymi programu są osoby obdarzone wieloma talentami, między innymi w zakresie sportu, muzyki czy aktorstwa.
Stypendysta dzięki otrzymanemu wsparciu, które wynosi 2000 zł będzie mógł pojechać na obóz sportowy, szkolenie; uczęszczać na zajęcia dodatkowe, które rozwijają jego pasje; zakupić sprzęty do realizacji  zainteresowań (instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, specjalistyczne materiały plastyczne) czy też wykorzystać na realizację kursu języka obcego.
Więcej szczegółów oraz potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej www.siedlce.caritas.pl w zakładce fundusze stypendialne (zgłoś dziecko do programu) lub telefonicznie u koordynatora programów stypendialnych - p. Anny Matuszewskiej (tel. 780 061 313).

Nabór do programu stypendialnego Otwarty Horyzont.

Informujemy, iż Caritas Diecezji Siedleckiej do 15-ego listopada prowadzi nabór do programu stypendialnego Otwarty Horyzont.
Program skierowany jest do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, a jednocześnie zaangażowanych, wykorzystujących swoje mocne strony, szukających przestrzeni do dalszego rozwoju.
Otwarty Horyzont to przede wszystkim bodziec i zachęta do realizacji tego, co sprawia radość, satysfakcję i możliwość kształcenia się w konkretnie obranym kierunku, poprzez otwarcie przed dzieckiem możliwości, których realizacja była niemożliwa ze względu na brak środków materialnych.
Wsparcie finansowe może przebiegać dwutorowo, jako:

1. Program pomocy doraźnej - dofinansowanie jednorazowego zakupu materiału, instrumentu, artykułu niezbędnego do realizacji pasji czy pogłębienia posiadanego talentu (np. gitara, mikroskop, buty do gry w piłkę nożną, profesjonalna sztaluga malarska).
  2. Program wsparcia długofalowego - finansowanie kursu językowego, kursu doszkalania muzycznego, karnet pływacki, udział w zajęciach sportowych itd.

Można wnioskować o dowolną kwotę stypendium, jednak jego suma nie może przekroczyć 2 000 zł.

Informaja

Na podstawie informacji przekazanej przez MEN dn. 23.10.2020r. informuję, że w okresie od 24 października do 8 listopada 2020 r. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15 f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.