Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Zajęcia praktyczne

Na podstawie rozporządzenia MEN z dn. 24.11.2020 r. informuję, że uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami, mogą odbywać praktyki u pracodawców od. 30.11.2020 r., tj. od poniedziałku.
Prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców będzie możliwe przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.
Od 30.11. 2020 r. mogą być również prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. W związku z tym zmianie ulegnie dotychczasowy tygodniowy rozkład zajęć. Aktualny będzie zamieszczony w dzienniku elektronicznym Librus.

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ NASZEJ OJCZYZNY

11 listopada 2020 roku, w 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, w imieniu Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów, złożyła kwiaty oraz zapaliła znicz pamięci pod Pomnikiem na Placu Wolności.

Wirtualny spacer po dworku „Milusin” oraz wirtualne zwiedzanie Wystawy Muzeum Józefa Piłsudskiego.

W ramach obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zachęcamy do skorzystania z wirtualnego spaceru po ogrodzie Dworku Ojca Niepodległości Józefa Piłsudskiego oraz do wirtualnego zwiedzania Wystawy Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

https://www.youtube.com/watch?v=4pC7br41K40

https://www.youtube.com/watch?v=0aaQjiHcrqo

Nabór do Programu Stypendialnego Skrzydła.

Informujemy, że Caritas Diecezji Siedleckiej do 15-ego listopada prowadzi nabór do Programu Stypendialnego Skrzydła.

Program służy finansowemu wsparciu młodzieży, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuacje materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo ciężkiej sytuacji losowej, czasem także dotkniętych dodatkowymi problemami (niepełnosprawność, choroba, śmierć któregoś z członków rodziny).

Dzięki udzielonej pomocy podopieczni programu będą mogli: rozwijać swoje zdolności; uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne; mieć swoje przybory szkolne; uczyć się z podręczników; chodzić w nowej odzieży; pobierać korepetycje; uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i wycieczkach, dzięki zapewnionemu transportowi, opiece i biletom wstępu oraz czuć się dobrze wśród rówieśników.

Roczna kwota stypendium wynosi 1 500zł.

Aby zgłosić dziecko do programu należy dostarczyć wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami do Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce.

Więcej szczegółów oraz potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej www.siedlce.caritas.pl w zakładce fundusze stypendialne (zgłoś dziecko do programu) lub telefonicznie u koordynatora programów stypendialnych - p. Anny Matuszewskiej tel. 780 061 313.

Nabór do programu stypendialnego Dwa Talenty.

Informujemy, że Caritas Diecezji Siedleckiej do 15-ego listopada prowadzi nabór do programu stypendialnego Dwa Talenty.
Program wspiera utalentowane dzieci i młodzież, których rozwijanie pasji jest utrudnione przez trudną sytuację materialną rodziny. Podopiecznymi programu są osoby obdarzone wieloma talentami, między innymi w zakresie sportu, muzyki czy aktorstwa.
Stypendysta dzięki otrzymanemu wsparciu, które wynosi 2000 zł będzie mógł pojechać na obóz sportowy, szkolenie; uczęszczać na zajęcia dodatkowe, które rozwijają jego pasje; zakupić sprzęty do realizacji  zainteresowań (instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, specjalistyczne materiały plastyczne) czy też wykorzystać na realizację kursu języka obcego.
Aby zgłosić dziecko do programu należy dostarczyć wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami do Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce.
Więcej szczegółów oraz potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej www.siedlce.caritas.pl w zakładce fundusze stypendialne (zgłoś dziecko do programu) lub telefonicznie u koordynatora programów stypendialnych - p. Anny Matuszewskiej (tel. 780 061 313).

Nabór do programu stypendialnego Otwarty Horyzont.

Informujemy, iż Caritas Diecezji Siedleckiej do 15-ego listopada prowadzi nabór do programu stypendialnego Otwarty Horyzont.
Program skierowany jest do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, a jednocześnie zaangażowanych, wykorzystujących swoje mocne strony, szukających przestrzeni do dalszego rozwoju.
Otwarty Horyzont to przede wszystkim bodziec i zachęta do realizacji tego, co sprawia radość, satysfakcję i możliwość kształcenia się w konkretnie obranym kierunku, poprzez otwarcie przed dzieckiem możliwości, których realizacja była niemożliwa ze względu na brak środków materialnych.
Wsparcie finansowe może przebiegać dwutorowo, jako:

  1. Program pomocy doraźnej - dofinansowanie jednorazowego zakupu materiału, instrumentu, artykułu niezbędnego do realizacji pasji czy pogłębienia posiadanego talentu (np. gitara, mikroskop, buty do gry w piłkę nożną, profesjonalna sztaluga malarska).
  2. Program wsparcia długofalowego - finansowanie kursu językowego, kursu doszkalania muzycznego, karnet pływacki, udział w zajęciach sportowych itd.

Można wnioskować o dowolną kwotę stypendium, jednak jego suma nie może przekroczyć 2 000 zł.
Aby zgłosić dziecko do programu należy dostarczyć wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami do Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce.
Więcej szczegółów oraz potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej www.siedlce.caritas.pl w zakładce fundusze stypendialne (zgłoś dziecko do programu) lub telefonicznie u koordynatora programów stypendialnych - p. Anny Matuszewskiej (tel. 780 061 313).

Informaja

Na podstawie informacji przekazanej przez MEN dn. 23.10.2020r. informuję, że w okresie od 24 października do 8 listopada 2020 r. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15 f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.