Spektakl profilaktyczny „Wolę żyć”

Dnia 15 - ego września 2020r. uczniowie i nauczyciele obejrzeli w CKiS w Siedlcach spektakl profilaktyczny „Wolę żyć!” wg reżyserii Waldemara Koperkiewicza.
Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Es powstał na podstawie wstrząsającej książki Barbary Rosiek „Pamiętnik Narkomanki” – to historia uzależnienia, z którego udało się pisarce uwolnić.

Głównym celem spektaklu było uświadomienie młodym ludziom, jak szybko i bezpowrotnie narkotyki przejmują władzę nad człowiekiem. Po spektaklu młodzież wysłuchała świadectwa kobiety, która przez wiele lat żyła na krawędzi, wciąż podejmując walkę z nałogiem.
Musimy pamiętać, że życie jest nieustanną walką, a na naszej drodze niestety pojawiają się przeszkody. Jeśli znajdziemy w sobie odrobinę nadziei będziemy w stanie je pokonać.