Nagroda za zaangażowanie w realizację spektaklu profilaktycznego „Wiem jak żyć bezpiecznie” w ramach Programu Bezpieczna+”

Wszystkich uczniów biorących udział w przedstawieniu profilaktycznym „Wiem jak żyć bezpiecznie” realizowanym w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +” nagrodzono wyjściem na lodowisko i do kina na film „Najlepszy”.

Czytaj więcej: Nagroda za zaangażowanie  w realizację spektaklu profilaktycznego  „Wiem jak żyć bezpiecznie” w...

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Nie jestem bierny – pomagam”

W ramach realizowanego przez naszą szkołę Programu „Bezpieczna+” 18 grudnia uczniowie z klasy III ZC i I ZA wraz z wychowawcami p.Beatą Dudziak i p.Krzysztofem Mikusem uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej przeprowadzonym w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Siedlcach.

Czytaj więcej: Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Nie jestem bierny – pomagam”

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców

W ramach realizacji programu „Bezpieczna+” 8 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców i Rady Pedagogicznej na temat „Uwarunkowań współczesnej agresji, wpływów społecznych i medialnych oraz kluczowych czynników deregulacji.” przeprowadzone przez prof. nadzw dr hab. Mariusza Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie.

Czytaj więcej: Szkolenie dla nauczycieli i rodziców

Zajęcia profilaktyczne „Zagrożenia w cyberprzestrzeni”

W ramach Programu „Bezpieczna+” realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach w dniach 5 i 8 grudnia 2017 roku uczniowie z 6 klas uczestniczyli w szkoleniu z zakresu profilaktyki cyberzagrożeń prowadzonym przez mgr Agnieszkę Taper, trenera z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie.

Czytaj więcej: Zajęcia profilaktyczne „Zagrożenia w cyberprzestrzeni”

Rozstrzygnięcie konkursu „Inni, a tacy sami”

W ramach realizacji Rządowego Programu „Bezpieczna +” w naszej szkole odbył się konkurs na plakat promujący tolerancję i równość społeczną pt. „Inni, a tacy sami”.

Celem konkursu było promowanie tolerancji i akceptacji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu „Inni, a tacy sami”