Konkurs na plakat „Inni, a tacy sami”

W ramach realizacji Rządowego Programu „Bezpieczna +”
ogłaszamy konkurs na plakat promujący tolerancję
i równość społeczną „Inni, a tacy sami”

Plakat można wykonać dowolną techniką plastyczną, na formacie min. A3.

Plakaty będą oceniane za zgodność z tematem, pomysłowość, czytelność przekazu, estetykę wykonania i walory artystyczne.

Prace konkursowe należy dostarczyć do pedagoga, psychologa w terminie
16.10-31.10.2017.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 16.11.2017r.- Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Autorzy trzech najciekawszych plakatów otrzymają nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu na plakat pt. „Inni a tacy sami”

1.      Postanowienia ogólne:

Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu pt. „Inni, a tacy sami”.

Celem konkursu jest promowanie tolerancji i akceptacji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach w ramach realizacji Rządowego Programu „Bezpieczna+”.

Konkurs skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach.

Komisja konkursowa wyłoni trzech autorów najciekawszych plakatów i przyzna im nagrody rzeczowe.

2.      Warunki uczestnictwa i kryteria oceny prac konkursowych:

Autorem pracy może być tylko jedna osoba.

Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie plakaty autorstwa uczestnika, nienaruszające praw autorskich osób trzecich.

Oceniane będą prace zgodne z tematem, wykonane dowolną techniką, w formacie: jednostronnym, na arkuszu min. A3, na odwrocie plakatu należy umieścić dane autora pracy (imię i nazwisko, klasa)

Punkty można uzyskać za pomysłowość, czytelność przekazu, estetykę wykonania, walory artystyczne

1. Ramy czasowe trwania konkursu:

Składanie prac konkursowych do pedagoga,psychologa w terminie od 16.10 do 31.10.2017 r.

Posiedzenie komisji konkursowej – 10.11.17r.

Ogłoszenie laureatów konkursu – 16.11. 2017 r. - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

1. Skład komisji konkursowej:

- dyrektor

- opiekun samorządu szkolnego