Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

Wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne

W ramach konkursu na realizację Rządowego Programu Bezpieczna+ nasza szkoła pozyskała środki finansowe na zakup pomocy dydaktycznych - tablicy interaktywnej, projektora, laptopa, flipcharta oraz filmów profilaktycznych.

Organ prowadzący szkołę, Miasto Siedlce, zapewnił własny wkład finansowy w wysokości 20 % kosztów realizacji zadania.

Tablica interaktywna z projektorem oraz laptop posłużą nauczycielom i specjalistom do uatrakcyjnienia zajęć dydaktycznych i profilaktyczno-wychowawczych, podniesienia ich jakości poprzez prezentacje multimedialne i projekcję filmów dydaktycznych.

Pakiet zakupionych filmów profilaktycznych uatrakcyjni także lekcje wychowawcze
i będzie inspiracją do dyskusji.

Wykaz filmów profilaktycznych dostępnych w bibliotece szkolnej do wykorzystania na lekcjach wychowawczych z serii „Nie zamykaj oczu

 1. Mobbing
 2. Agresja
 3. Palenie
 4. Anoreksja
 5. Piłem i Brałem
 6. Wpadka
 7. W objęciach Sekty
 8. Dopalacze
 9. Dręczyciele
 10. Dysleksja
 11. Zgrana klasa
 12. Bezpieczna miłość

Wykaz filmów profilaktycznych dostępnych w bibliotece szkolnej do wykorzystania na lekcjach wychowawczych z serii „Mówię wam, nie warto”

 1. Alkoholizm
 2. Nikotynizm
 3. Narkomania
 4. Przemoc 
 5. Prostytucja
 6. Seksoholizm