Warsztaty instruktażowe z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej

W ramach Programu „Bezpieczna+” realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach dnia 7 listopada uczniowie z klasy I ZC i I TA  uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej prowadzonym przez mgr Agnieszkę Gołębiowską, specjalistę pielęgniarstwa ratunkowego z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Siedlcach.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać stan nagłego zagrożenia zdrowia i życia oraz bezpiecznie udzielić pomocy przedmedycznej. Młodzież uczyła się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową w przypadku rozpoznania nagłego zatrzymania krążenia, układania w pozycji bezpiecznej oraz udzielania pomocy przedmedycznej w zadławieniu. Wszystkie wymienione czynności uczniowie ćwiczyli pod nadzorem nauczyciela doskonaląc się w bezpiecznym ratowaniu drugiego człowieka.