Zajęcia profilaktyczne „Zagrożenia w cyberprzestrzeni”

W ramach Programu „Bezpieczna+” realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach w dniach 5 i 8 grudnia 2017 roku uczniowie z 6 klas uczestniczyli w szkoleniu z zakresu profilaktyki cyberzagrożeń prowadzonym przez mgr Agnieszkę Taper, trenera z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie.

W trakcie zajęć uczniowie poznali cechy cyberprzestrzeni ułatwiające negatywne zachowania w sieci, dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu i urządzeń cyfrowych, zostali uwrażliwieni na wpływ urządzeń cyfrowych na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz poznali zdrowe nawyki związane z korzystaniem z urządzeń cyfrowych i możliwości dbania o własne bezpieczeństwo w sieci.