Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

     

 

Spektakl profilaktyczny „Wiem, jak żyć bezpiecznie”

W ramach realizacji programu Bezpieczna+ uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Chojeckiej i p. Justyny Kozak-Swat przygotowali spektakl profilaktyczny pt. „Wiem, jak żyć bezpiecznie”.

 

 

Głównym celem przedsięwzięcia było pokazanie przez teatr sprzeciwu wobec uzależnień, agresji i przemocy oraz uwrażliwienie odbiorców na zagrożenia związane z podejmowaniem zachowań ryzykownych.

Spektakl rozpoczynają słowa: „Przemoc, alkohol, narkotyki - oto życie codzienne nastolatka. Każdego dnia musimy stawiać im czoło. Przygotowaliśmy ten program, aby uświadomić wam, czym właściwie są nałogi, przemoc i jakie zagrożenia ze sobą niosą. Niby prosta sprawa, przecież każdy to wie. Otóż nie…”

Młodzież przedstawiła historię nastolatka, który pod wpływem nieodpowiedniego towarzystwa zmienił się diametralnie, popadł w narkomanię, co w finale doprowadziło do tragedii.

Następnie czytane były fragmenty „Pamiętnika narkomanki” Barbary Rosiek. Dopełnieniem całości była piosenka „Do kołyski” zespołu Dżem.

Występ zakończyły słowa: „Musimy trafnie pokierować naszym życiem. Podążać jedną, właściwą drogą i z niej nie zbaczać. Nie szukajmy skrótów, ułatwień. Bądźmy sobą. Właściwie wykorzystajmy nasze życie, przecież mamy je tylko jedno”.

27 listopada 2017 roku spektakl obejrzeli uczniowie naszej szkoły.

28 listopada nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach.

12 grudnia spektakl obejrzeli uczniowie klas trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach.

We wszystkich tych placówkach spektakl spotkał się bardzo pozytywnym odbiorem. Uczniowie zgodnie twierdzili, że poruszał ważne problemy.

Do powstania i realizacji spektaklu przyczynili się uczniowie klasy II TA: Bartosz Filipiuk, Weronika Płatkowska, Klaudia Rogala, Izabela Trojanowska, Mateusz Dmowski, Adam Łęczycki, Mateusz Barczak, Mateusz Budziński, Patryk Grochowski, Marcin Krasnodębski, Mateusz Kruk, Julia Lipińska, Bartłomiej Mrozik, Krzysztof Pastor, Sławomir Sekulski, Paulina Szulc, Krzysztof Jastrzębski oraz Justyna Balcerowska z klasy III ZA i Marcin Niedziółka z III TA.

Piosenkę finałową Do kołyski z repertuaru zespołu Dżem wykonała Paulina Kordys
z klasy III ZB przygotowana przez p. Iwonę Komosę.