Warsztaty profilaktyczne „Uzależnienie - bilet w jedną stronę”

W ramach realizowanego przez naszą szkołę Programu „Bezpieczna+” uczniowie z 9 klas zostali objęci działaniami z zakresu profilaktyki uzależnień.

Dnia 6 i 19 grudnia odbyły się warsztaty profilaktyczne „Uzależnienie – bilet w jedną stronę” prowadzone przez trenerów z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie
p. Macieja Szczodrowskiego i p. Leszka Roszczenko.

Głównym celem zajęć było uwrażliwienie młodzieży na zagrożenia wynikające z podejmowania zachowań ryzykownych oraz pogłębienie wiedzy na temat konsekwencji zażywania substancji psychoaktywnych.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie szkody zdrowotne (psychiczne i somatyczne) wywołują substancje zmieniające świadomość oraz poznali mechanizm powstawania uzależnień.