Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Nie jestem bierny – pomagam”

W ramach realizowanego przez naszą szkołę Programu „Bezpieczna+” 18 grudnia uczniowie z klasy III ZC i I ZA wraz z wychowawcami p.Beatą Dudziak i p.Krzysztofem Mikusem uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej przeprowadzonym w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Siedlcach.

Warsztaty pomocy przedmedycznej „Nie jestem bierny – pomagam” przeprowadziła p. Agnieszka Gołębiowska, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego. Uczniowie uczyli się wykonywać  resuscytację krążeniowo-oddechową w przypadku rozpoznania nagłego zatrzymania krążenia, układania w pozycji bezpiecznej oraz udzielania pomocy przedmedycznej w zadławieniu. Wymienione czynności młodzież ćwiczyła pod nadzorem nauczyciela doskonaląc się w bezpiecznym ratowaniu życia drugiemu człowiekowi.