Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

 

 

W przyszłym roku w naszej szkole zajęcia obywają się
w systemie jednozmianowym (
do godziny 16:00)

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

27 września 2017 r. w ramach wycieczki zawodowej pod opieką p. I. Pniewskiej – Tararuj  grupa monterów sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych z klasy II ZC wybrała się na  oczyszczalnię ścieków   w Strzale / koło Siedlec. 

Celem było zwiedzenie oczyszczalni ścieków i zapoznanie z  procesem technologicznym oczyszczania ścieków.  Modernizacja oczyszczalni ścieków zakończyła się w kwietniu 2015r. po przejęciu do eksploatacji suszarni osadów. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków  osiąga stopień redukcji zanieczyszczeń i jakość ścieków odprowadzanych do śródlądowych wód płynących wymaganych prawem polskim i unijnym. Tak więc zmodernizowana oczyszczalnia ścieków przyczynia się do ochrony naturalnego środowiska, wód oraz cennej przyrodniczo doliny rzeki Liwiec leżącej w obszarze Natura 2000 oczyszczając ścieki nie tylko z miasta Siedlce ale także z aglomeracji siedleckiej.

Było ciekawie, specjalne podziękowania dla p.  L. Durki kierownika oczyszczalni ścieków, za możliwość zwiedzenia obiektu a także dla mistrza oczyszczalni ścieków  p. Świętochowskiego za poświęcony czas i merytoryczne podejście do zwiedzających.