Szkolenie produktowe - KAN Sp.z o.o. w Białymstoku

W dniu 29 listopada 2017 roku z inicjatywy p. Izabeli Pniewskiej – Tararuj uczniowie klasy II i III kształcący się w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu produktowym firmy KAN Sp.z  o.o. w Białymstoku.

Szkolenie poprowadzili przedstawiciele firmy p. Damian Malinowski – Menadżer Regionu i p. Edyta Bartoszewicz – Techniczny Menadżer Regionu. Uczniowie zapoznali się z technologią wykonywania połączeń w nowoczesnych systemach  instalacyjnych wodnych i grzewczych  Systemu KAN – therm.
W zakładach produkcyjnych KAN w Polsce i Niemczech wytwarzane są wysokiej jakości rury tworzywowe z polietylenu i polipropylenu, złączki z tworzyw sztucznych PPSU i PP-R oraz z mosiądzu, metalowe rozdzielacze i armatura. KAN jest pierwszym, i jak dotychczas jedynym, producentem nowoczesnych złączek instalacyjnych z PPSU w  Polsce. Ponadto firma zajmuje się bezprzewodową automatyka sterującą KAN-therm Smart do instalacji ogrzewania podłogowego lub ściennego.

Była teoria, jak również praktyka:)

Po wstępnym teoretycznym  instruktażu z zakresu systemów połączeń i narzędzi do ich wykonywania, uczniowie aktywnie uczestniczyli w szkoleniu, wykonując czynności praktyczne tj.  przystąpili do cięcia rur z tworzyw sztucznych, przygotowywania końcówek rur z tworzyw sztucznych do montażu, łączenia rur, wykonywania zacisków. Wykonywali połączenia w  systemie  KAN therm  Push,
KAN – therm Press.
Takie szkolenia pozwalają na bieżąco śledzić rynek instalacji sanitarnych oraz pogłębiają  wiedzę teoretyczną i  praktyczną uczniów. Szkolenie spotkało się z dużym uznaniem i zainteresowaniem młodzieży. Wszyscy uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.