Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

 

 

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Dzień otwarty z energią słoneczną

W środę 17 października 2018 r. w ramach wycieczki zawodowej pod opieką p. I. Pniewskiej-Tararuj grupa monterów sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych z klasy III ZC uczestniczyła w wydarzeniu Dzień otwarty z energią słoneczną.

Zostało ono zorganizowane dzięki uprzejmości władz miasta Siedlce, firmy PGE Energia Odnawialna i PWiK w Siedlcach. Dotyczyło uroczystego otwarcia i zaprezentowania Laboratorium fotowoltaicznego umiejscowionego na terenie leżącym przy siedleckiej oczyszczalni ścieków.

Eksperci z PGE EO zaprezentowali różne instalacje PV oraz przedstawili korzyści płynące z inwestowania w technologię słoneczną. Laboratorium PV wyposażone jest w 24 stoły, na których znajdują się różnorodne moduły PV. Badany będzie m.in. optymalny kąt nachylenia paneli względem słońca. Kilka stołów ma również możliwość samodzielnego zmienienia kąta nachylenia względem słońca. Wśród urządzeń zainstalowanych znajdują się panele polikrystaliczne, monokrystaliczne, a także cienkowarstwowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć smiley