Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

 

 

 

 

Ważne strony

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Brzeska 95, 08-102 Siedlce

tel. 25 794 3600

fax. 25 794 3612
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP 821-195-91-23

ZAWODU MISTRZOWIE - RYNKU PRACY KRÓLOWIE

Login Form

Wycieczka do betoniarni

3 grudnia 2015 r klasa III  technik budownictwa swoje zajęcia dydaktyczne z technologii i organizacji robót budowlanych odbyła na terenie betoniarni "Bet -trans. Lewczuk” w Siedlcach.

Uczniowie zapoznali się z bardzo  dobrą  organizacją wytwórni mieszanek betonowych oraz z całkowicie zautomatyzowanym procesem produkcji mieszanki betonowej (zasieki z kruszywem , silosy na cement, kosz zasypowy betoniarki, dozowniki wagowe cementu, skomputeryzowany węzeł), a następnie w laboratorium obserwowali badania potwierdzające jakość produkowanego betonu. Ponadto zobaczyli szeroko rozwiniętą bazę transportową np.: betonomieszarki o ładowności 9 m3, pompy do betonu 26 m , dźwigi, koparki, ładowarki, wywrotki. Na placu składowym zobaczyli produkowane wyroby betonowe jak bloczki betonowe M4 i M6, belki nadprożowe l-19 dł. 0.9, 1.2 i 1.5 m, kręgi studzienne, pokrywy, płyty drogowe MON, płyty ekologiczne do utwardzania placów oraz zasady zbrojenia płyt MON. Na koniec czynności robót żelbetowych zostały omówione podczas produkcji kręgu studziennego. Teoria została połączona  z praktyką, zaś "smak" budowy, zdobyte wiadomości i doświadczenie pozostanie w pamięci i na załączonych zdjęciach, za to serdecznie dziękujemy Kierownictwu Producenta betonu i materiałów betonowych.