Realizacja projektu

Absolwenci  naszej szkoły wzięli udział w projekcie unijnym pn. „Zawodu Mistrzowie – Rynku Pracy Królowie”. Projekt skierowany był do absolwentów Technikum z 2018 roku. W ramach projektu uczestniczyli w kursach na operatorów koparko-ładowarki i wózka widłowego oraz odbyli staż u lokalnych pracodawców.

Liczba stażystów - 7 osób (6 mężczyzn + 1 kobieta).

Okres stażu - 29 dni (czerwiec 2018).

Staż odbył się u 3 pracodawców: dwóch wykonawców - praca na budowie,  jedno biuro projektowe.

Wynagrodzenie 1500 zł netto

Stażyści w ramach projektu otrzymali:

• ubrania robocze
  • badania lekarskie
  • szkolenie BHP
  • zaświadczenie o odbyciu stażu
  • pierwszą legalną pracę.

Pracodawcy uzyskali:

• darmowych pracowników
  • 500 zł za opiekę nad stażystami
  • zwrot kosztów za ubrania, badania lekarskie i szkolenie BHP.

Informacja o realizacji projektu

ZAWODU MISTRZOWIE – RYNKU PRACY KRÓLOWIE”

Od dnia 1 października 2017 roku Miasto Siedlce realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Priorytet X - Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów

Czytaj więcej: Informacja o realizacji projektu