Finalista Konkursu Budowlanego Złota Kielnia 2015

W dniach 11-13 marca 2015 r. odbył się Finał Centralny XLIV Edycji Turnieju Budowlanego  Złota  Kielnia podczas  Targów Budowlanych   BUDMA  w  Poznaniu.

Szkołę reprezentował uczeń klasy II ZA Łukasz  Stańczuk, który uzyskał tytuł finalisty w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w kwalifikacji B.6 Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich. Za swoje osiągnięcie uzyskał  zwolnienie  z  części pisemnej  egzaminu  zawodowego. Tytuł umożliwia mu dodatkowo uzyskanie z  przedmiotów  zawodowych kierunkowych ocen  celujących  na świadectwie.

Jako nagrodę w finale Łukasz otrzymał zestaw narzędzi do robót malarskich i tapeciarskich  oraz zaproszenie  na 2 dniowe szkolenie do Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu. Cieszymy  się bardzo i składamy serdeczne gratulacje z osiągniętego sukcesu, a nie było łatwo, w  tej kwalifikacji uczestniczyło 92 uczniów z całej Polski , zaś do Poznania pojechało tylko 5 najlepszych.