Całodobowy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby młodzieży zmagającej się z kryzysem psychicznym.

Jeśli zmagasz się z:
- problemami związanymi z izolacją domową
- brakiem zrozumienia
- trudnościami okresu dojrzewania
- hejtem
- uzależnieniami
- depresją
- problemem przemocy
- samotnością
- problemami z nauką zdalną
- a także z innymi problemami osobistymi, których rozwiązanie wymaga wsparcia osób dorosłych

możesz skorzystać z Całodobowego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 lub dedykowanego specjalnie dla młodych ludzi czatu internetowego prowadzonego przez specjalistów.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji możesz uzyskać wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Korzystanie z telefonu zaufania oraz czatu jest bezpłatne.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej:

Startuje całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

Dyżur pedagoga i psychologa

Informujemy, iż w okresie zdalnego nauczania pedagog i psycholog będą pełniły dyżur telefoniczny wg poniższego harmonogramu:

Dni tygodnia

Dyżur pedagoga

Dyżur psychologa

Pedagog i psycholog

Pedagog szkolny - Justyna Kozak-Swat
Psycholog szkolny - Maria Wyrzykowska

Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać.

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie.

Chcesz z kimś porozmawiać.

Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.

Chcesz podzielić się radością, smutkiem, sukcesem.

Masz problemy osobiste lub rodzinne.

Chcesz komuś pomóc, nie wiesz jak.

Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

PRZYJDŹ DO GABINETU PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEGO (pokój 43)

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Pedagog 8:45 - 12:45 8:45 - 12:45 8:45 - 12:45 8:45 - 12:45 8:45 - 12:45
Psycholog 8:15 - 11:40   8:15 - 11:40 8:15 - 11:30

Gabinet psychologiczno-pedagogiczny organizuje pomoc pedagogiczną i psychologiczną dla młodzieży, której celem jest wspomaganie rozwoju psychicznego i efektywności uczenia się, poprzez pomoc wychowawcom klas i współdziałanie z nauczycielami, rodzicami (opiekunami prawnymi).

Do najważniejszych zadań należą:

Diagnoza środowiska szkolnego uczniów.

Indywidualna i grupowa pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Podejmowanie działań wychowawczych, profilaktycznych, interwencyjnych i socjalnych.

Koordynowanie pracy szkoły w zakresie pedagogizacji rodziców.

Ścisła współpraca z instytucjami wspierającymi szkołę.

Obszary działania pomocy psychologiczno pedagogicznej obejmują w zasadzie wszystkie płaszczyzny szkolnego życia:

udzielanie uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych nawarstwiających się na tle niepowodzeń szkolnych

udzielanie porad uczniom w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych

udzielanie porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych

przeciwdziałanie skrajnym formom niedostosowania społecznego młodzieży

rozpoznawanie warunków życia i nauki uczniów sprawiających trudności w realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego

udzielanie pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze i dydaktyczne

prowadzenie konsultacji indywidualnych dla rodziców

organizowanie pomocy materialnej uczniom z rodzin patologicznych, uczniom wychowującym się w rodzinach o trudnej sytuacji materialnej

prowadzenie zajęć profilaktycznych dla młodzieży