Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka szkolna realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Celem tego programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów oraz potencjału i roli biblioteki szkolnej, a także uatrakcyjnienie jej księgozbioru.

W ramach Programu zakupione zostały nowości wydawnicze pozostające w sferze zainteresowań uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Z radością informujemy, że dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka wzbogaciła się o ponad 700 książek. Wśród nich znajdują się atrakcyjne nowości wydawnicze, bestsellery, książki znanych i cenionych autorów – dla każdego coś ciekawego!

Wszystkie książki, zakupione w ramach tego projektu zostały już opracowane i udostępnione do wypożyczania.

Zainteresowanie nowymi nabytkami  jest naprawdę duże. Młodzież  chętnie przychodzi do szkolnej biblioteki, co widać na załączonych zdjęciach...