Realizacja projektu unijnego

Absolwenci  naszej szkoły wzięli udział w projekcie unijnym pn. „Zawodu Mistrzowie – Rynku Pracy Królowie”. Projekt skierowany był do absolwentów Technikum z 2018 roku. W ramach projektu uczestniczyli w kursach na operatorów koparko-ładowarki i wózka widłowego oraz odbyli staż u lokalnych pracodawców.

Liczba stażystów - 7 osób (6 mężczyzn + 1 kobieta).

Okres stażu - 29 dni (czerwiec 2018).

Staż odbył się u 3 pracodawców: dwóch wykonawców - praca na budowie,  jedno biuro projektowe.

Wynagrodzenie 1500 zł netto

Stażyści w ramach projektu otrzymali:

• ubrania robocze
  • badania lekarskie
  • szkolenie BHP
  • zaświadczenie o odbyciu stażu
  • pierwszą legalną pracę.

Pracodawcy uzyskali:

• darmowych pracowników
  • 500 zł za opiekę nad stażystami
  • zwrot kosztów za ubrania, badania lekarskie i szkolenie BHP.

Informacja o realizacji projektu - "ZAWODU MISTRZOWIE – RYNKU PRACY KRÓLOWIE”

Od dnia 1 października 2017 roku Miasto Siedlce realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Priorytet X - Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów

Tytuł projektu:

,,ZAWODU MISTRZOWIE – RYNKU PRACY KRÓLOWIE”

Czytaj więcej: Informacja o realizacji projektu - "ZAWODU MISTRZOWIE – RYNKU PRACY KRÓLOWIE”

Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce

Nauczyciele naszej szkoły p. Teresa Kościuszko i p. Krzysztof Krasuski odbyli w miesiącu styczniu 2014 roku staż podnoszący kwalifikacje zawodowe w ramach projektu „Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce” zorganizowany przez Fundację Hereditas. Potwierdzeniem ukończenia stażu są uzyskane Certyfikaty.

Czytaj więcej: Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce

Lepszy w zawodzie

Od 01.09.2009 do 31.08.2011 szkoła realizowała projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:

• Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
  • Działanie 9.2 Podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego
  • Nr projektu POKL. 09.02.00-14-040/08
  • Tytuł projektu: "LEPSZY W ZAWODZIE"

Czytaj więcej: Lepszy w zawodzie

Projekt "Już wiem kim będę"

Od 1 września 2009r. w naszej szkole był realizowany  projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego o nazwie JUŻ WIEM KIM BĘDĘ!- doradztwo zawodowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych miasta Siedlce.

Czytaj więcej: Projekt "Już wiem kim będę"

Pracownie komputerowe dla szkół 2007

W czerwcu 2008 roku nasza szkoła w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Pracownie komputerowe dla szkół 2007" otrzymała nową pracownię komputerową - 15 komputerów + serwer oraz multimedialne centrum informacji (CMI) - 4 komputery. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej: Pracownie komputerowe dla szkół 2007