Szkolenie nauczycieli przedmiotów zawodowych

Nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu z ZSP nr 5 uczestniczyli w projekcie  "Aedifico et conservo. Eskalacja jakości kształcenia zawodowego w Polsce".

Projekt ten jest współfinansowany ze środków UE w ramach EFS. Został przygotowany przez Fundację Hereditas i Przedsiębiorstwo Budowlane Artin-Zespół Koordynacji Inwestycji Sp. z. o. o. Projekt zakładał wykształcenie i dostosowanie do potrzeb współczesnego rynku pracy nowych, praktycznych umiejętności w rzeczywistym środowisku pracy.

Staż w ramach projektu obejmował następujące zakresy tematyczne:

• nowoczesne technologie w konserwacji architektury, inżynierii, mechanice
  • praktyczne zajęcia z projektowania architektonicznego Auto CAD
  • nowe techniki konserwacji wystroju architektonicznego (kamień, cegła, sztukateria, drewno)

praktyka na terenie robót konserwatorskich (pałac w Guzowie, kamienica przy ul. Nowogrodzkiej 10 w Warszawie, rewitalizacja architektury w Łodzi)

W projekcie udział wzięli następujący nauczyciele: Wanda Burta, Teresa Kamińska, Teresa Kościuszko, Krzysztof Krasuski i Joanna Remiszewska.