środa, 21 lutego, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
AktualnościSzkołauczniowieWażne stronyzawodowy

Partnerstwo Edukacyjne Budowlanki i Pracowni Sztuki UwS

Dnia 7 lutego 2024 r. w murach Uniwersytetu w Siedlcach, została podpisana Umowa Patronacka z Uniwersytetem w Siedlcach Pracownią Sztuki Wydziału Nauk Humanistycznych. Uczelnię reprezentowali JM Rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina, Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka oraz dr hab. Tomasz Nowak, profesor uczelni.

Ta innowacyjna współpraca ma na celu wzmocnienie jakości edukacji oraz rozszerzenie możliwości rozwoju zarówno dla uczniów jak i nauczycieli z oddziałów klasowych o profilu Technik Fotografii i Multimediów.

Umowa zapewnia uczniom Budowlanki dostęp do zasobów naukowych, ekspertów oraz nowoczesnych narzędzi edukacyjnych oferowanych przez Pracownię Sztuki. Wzajemna współpraca obejmuje także organizację wspólnych wydarzeń naukowych, warsztatów, zajęć pokazowych dla uczniów. Dzięki temu będą oni mieli szansę na zdobycie cennego doświadczenia praktycznego oraz poszerzenie swoich horyzontów w zakresie fotografii.

Podpisanie umowy otwiera nowe perspektywy dla rozwoju edukacji oraz współpracy akademickiej.