czwartek, 20 czerwca, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5

Pracownia projektowania, wykonywania fryzur i wizażu

To Pasja dodaje nam skrzydeł,

unosi Nas wysoko, daje radość,

uczy wytrwałości, walczy ze słabościami,

przezwycięża strach.

Szkoła ma do dyspozycji profesjonalnie wyposażoną pracownie fryzjerką. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych fryzjerów. Stając na przeciw wyzwaniu, rozwijamy kreatywne zapały naszych uczniów.

Pracownia w której nasi uczniowie zdobywają wiedzę praktyczną, wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, który z wielkim zaangażowaniem włącza ich w świat zawodowego fryzjerstwa. Mamy nadzieję, że osoby niezdecydowane zachęci to i przekona do podjęcia kształcenia w naszej szkole, bo warto…

Fryzjerstwo to jedna z tych prac, której efekty widoczne są natychmiast po obsłużeniu klienta. Pasja i talent przekładają się bezpośrednio na wygląd i samopoczucie klienta oraz jego uznanie.

Topowi fryzjerzy mają w sobie coś z artysty, a raczej artystami są. Nie tylko tworzą fryzury, ale również, a może przede wszystkim, kreują wizerunek swojego klienta. Trafny dobór kolorów, stylu uczesania, formy fryzury, a nawet sposobu strzyżenia jest tym, co przesądza o sukcesie w zawodzie fryzjerskim.

Obecnie klienci stawiają w dużej mierze na indywidualizm swojego wyglądu, zatem fryzjerzy mają spore pole do popisu. Praktycznie nic ich nie ogranicza poza ich własną wyobraźnią i umiejętnościami.