I Plener fotograficzny „Pocztówka z Kazimierza Dolnego” 

W dniach 23-25 maja 2022 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się  I Plener fotograficzny zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Siedlcach. W plenerze udział wzięli uczniowie pierwszej klasy o profilu Technik fotografii i multimediów oraz cztery uczennice pierwszej klasy technikum o profilu Technik przemysłu mody. 

Plener rozpoczął się spotkaniem z dyrektorem Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki panem Maksem Skrzeczkowskim – fotografem, podróżnikiem, wykładowcą fotografiki na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu „Analiza obrazu fotograficznego”, który przypomniał im ile wiedzy przez ten pierwszy rok nauki zdobyli w szkole. Przyszedł czas na zastosowanie jej w praktyce. Nasi pierwszoklasiści otrzymali swoje pierwsze fotograficzne zadanie „Pocztówka z Kazimierza Dolnego”. 

W trakcie trzech dni pleneru mieliśmy okazję zwiedzić Kazimierz Dolny, w tym Stary Rynek, Wzgórze Trzech Krzyży, Zamek, Wąwóz Korzeniowy Dół. Na Zamku w otoczeniu historycznych murów i z widokiem na dolinę Wisły odbyło się ognisko integracyjne. Podczas rejsu statkiem po rzece mieliśmy okazję uchwycić panoramę Kazimierza Dolnego z innej perspektywy, a towarzyszące nam mewy zostały sfotografowane z każdej możliwej strony. Przeprawa przez Wąwóz Norowy Dół była niezapomniana i pełna emocji a jej zwieńczeniem były zdjęcia słynnego Wąwozu Korzeniowy Dół. 

Po kolacji, każdego dnia wybieraliśmy najciekawsze zdjęcia z zadania „Pocztówka z Kazimierza” oraz „Kazimierz, w którym zatrzymał się czas”. Wybrane fotografie były poddawane analizie przez pana Maksa Skrzeczkowskiego w ramach porannych wykładów w Kazimierskim Domu Kultury. Wszystkie umówione fotograficzne błędy były cenną lekcją dla uczniów. A wszystkie wyłowione perełki można obejrzeć w galerii zdjęć poniżej. Zapraszamy. 

Sylwia Tarkowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w klasie Technik fotografii i multimediów 

Kulisy I Pleneru fotograficznego ZSP5 2022 r. Magia Kazimierza Dolnego sprawiła, że był to niezapomniany plener 🙂

Zapraszamy do obejrzenia relacji 🙂