niedziela, 10 grudnia, 2023
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
AktualnościSzkołauczniowieWażne stronyzawodowy

IV Międzyszkolny Turniej Fryzjerski – Radzyń Podlaski 2023

 W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim 07.02.2023 roku odbył się VI Międzyszkolny Turniej Fryzjerski pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki, którego motywem przewodnim był „Karnawał na Antarktydzie”. Wydarzenie wsparł Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski. 

Gospodarz turnieju, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Pani Grażyna Dzida powitała wszystkich gości i uczestników zmagań sztuki fryzjerskiej.

Otwarcia turnieju dokonali Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Małgorzata Kiec wraz ze Starostą Radzyńskim Panem Szczepanem Niebrzegowskim. Wśród zaproszonych gości obecni byli też: Pan Mirosław Kowalski dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie, Pan Michał Sobocki właściciel salonu Kruzer Barber Shop, Pani Kamila Kuczyńska właścicielka Gabinetu Kosmetologii Studio.

Konkurs skierowany był do uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu w ciągu 120 minut fryzury zgodnej z tematem przewodnim konkursu. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i dbałością o najmniejsze detale. Modelki zachwycały strojem, makijażem i oczywiście fryzurami, które były dziełami sztuki.

W zmaganiach uczestniczyło dwudziestu jeden uczniów z jedenastu szkół województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Laureaci otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe: wysokiej klasy sprzęt fryzjerski, voucher na szkolenie stacjonarne w Akademii Kairos Edu, zestawy kosmetyków renomowanych firm ufundowane przez głównych sponsorów. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i kosmetyki fryzjerskie oraz upominki przekazane przez Starostę Radzyńskiego Pana Szczepana Niebrzegowskiego.

Realizacja tego przedsięwzięcia jest wspaniałym przykładem wzorowej współpracy szkoły z pracodawcami oraz lokalnymi przedsiębiorcami.