niedziela, 28 kwietnia, 2024

Dzień Otwarty 2021 – RELACJA

6 maja 2021 r. Zespół Szkół Nr 5 w Siedlcach zorganizował bardzo ważne dla tegorocznych ósmoklasistów oraz ich rodziców wydarzenie – Dzień Otwarty. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w formie zdalnej na kanale YouTube i było prowadzone przez p. Katarzynę Puzio-Major – kierownika kształcenia praktycznego w ZSP Nr 5.

Przyszli absolwenci szkół podstawowych mieli okazję obejrzeć krótkie filmiki – transmisje z lekcji pokazowych. Były to m.in.:

Lekcja 1 – zajęcia dla technika budownictwa prowadzone przez p. Małgorzatę Stosio, która potrafi zaszczepić w młodzieży pasję do projektowania architektonicznego oraz nieustannie wspiera i czuwa nad twórczym rozwojem swoich uczniów, by śmiało mogli w przyszłości wkroczyć na obraną ścieżkę zawodową.

Lekcja 2 – zajęcia z projektowania i konstruowania odzieży dla technika przemysłu mody, podczas których p. Aleksandra Chojecka oraz p. Agnieszka Gurba pokazały jak ciekawa i satysfakcjonująca może być praca w dziedzinie projektowania mody i kreowania stylu. Obie panie z ogromnym zaangażowaniem pomagają realizować i rozwijać twórcze pasje kreatywnej młodzieży.

Lekcja 3 – zajęcia dla technika fryzjerstwa, na których pod czujnym okiem p. Justyny Omelańczuk i p. Bernardy Kołodziejak uczennice wykonywały stylizacje włosów z ogromną dbałością o najdrobniejszy szczegół fryzury i zgodne z obecnie panującymi trendami. Dało się zauważyć, że naszym pierwszoklasistkom nie są już obce upięcia, warkocze czy fryzury artystyczne.

Nie zabrakło również akcentu z wizażu i kreowania wizerunku. Pani Agnieszka Pietrzykowska z Gabinetu Kosmetycznego „Emilia” przy ul. 11-go Listopada 29a, wykonała pokazowy makijaż wieczorowy zgodnie z najnowszymi trendami.

Podczas Dnia Otwartego gościliśmy również osoby spoza grona pedagogicznego naszej szkoły.

Lekcja 4 – Niewątpliwą niespodzianką był wykład dr Artura Niewiadomskiego, dyrektora Instytutu Informatyki na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, na temat neuroewolucji sztucznych sieci neuronowych na podstawie algorytmu NEAT. Wierzymy, że po tej prezentacji wielu niezdecydowanych pasjonatów programowania podejmie odważną decyzję i od września rozpocznie naukę na kierunku technik programista.

Lekcja 5 – Szalenie oryginalnym spojrzeniem na fotografię podzieliła się pani Sylwia Tarkowska, fotograf z zamiłowania. Pani Sylwia jest absolwentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Trzymając aparat w dłoniach skupia uwagę na detalach, dzięki czemu potrafi dostrzec, a następnie zatrzymać na fotografii każdą emocję i każdą ulotną chwilę.

Kilkukrotnie podczas dnia otwartego głos zabierała p. Agnieszka Zalewska-Wróbel – Dyrektor ZSP Nr 5 w Siedlcach. Dzięki jej wystąpieniom uczestnicy spotkania mogli poznać bogatą ofertę edukacyjną szkoły dla technikum oraz branżowej szkoły I i II stopnia. Pani Dyrektor przedstawiła innowacje pedagogiczne w poszczególnych zawodach, informowała o klasach patronackich oraz wspomniała o firmach współpracujących z naszą szkołą.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy podjąć Wam decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadpodstawowej. Drzwi ZSP Nr 5 w Siedlcach stoją dla Was otworem. Zapraszamy!!!