Kolejna wycieczka naszych przyszłych projektantów mody.

W dniu 09.11.2021 r. uczniowie klasy I TB i II TB kierunku Technik Przemysłu Mody, uczestniczyli w wycieczce, której celem było przede wszystkim poznanie struktury zakładu szyjącego odzież oraz zapoznanie się z produkcją dzianin.

Pierwszym miejscem, które zobaczyli była firma produkująca odzież damską „Dorota”. Dzięki gościnności właścicieli firmy – Państwa Doroty i Dariusza Jakubowskich, uczniowie mieli możliwość poznania kolejnych etapów powstawania odzieży damskiej od momentu wykrojenia odpowiedniej ilości elementów szablonów z przygotowanych warstw materiałów poprzez zszycie ich i przeprowadzenie kontroli jakości gotowych wyrobów odzieżowych.

Drugim punktem wycieczki była Fabryka „Pawotex” produkująca różnego rodzaju dzianiny w bogatej kolorystyce oraz nowoczesnym wzornictwie. Młodzież mogła zaobserwować między innymi pracę projektantów, którzy tworzą oryginalne kolekcje druków w oparciu o najnowsze trendy modowe jak również podpatrzeć w jaki sposób przebiega realizacja danego projektu w dziale wykończeń, farbiarni, laboratorium oraz kontroli jakości.

“Jesteśmy niezmiernie wdzięczni właścicielom obu firm, osobom nas oprowadzającym, za bardzo ciepłe, życzliwe przyjęcie, za poświęcony czas, inspirację i chęci dzielenia się swoją pasją. Uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę, nowe doświadczenia, ale również zainspirowani chęcią do realizowania swoich planów zawodowych”– podsumowują wycieczkę pani Aleksandra Chojecka i pani Agnieszka Gurba, nauczyciele przedmiotów zawodowych w naszej szkole.

DZIĘKUJEMY!

FOTORELACJA