niedziela, 5 maja, 2024

Współpraca z UPH – warsztaty z programowania

2 grudnia uczniowie klasy 2TC Technik Programista pod opieką pani inżynier Wiolety Grzegrzółki, wzięli udział w warsztatach z programowania aplikacji mobilnych w Android Studio na UPH w Siedlcach.

Warsztaty przeprowadził Kacper Łukasik – student i aktywny przewodniczący Koła Naukowego Studentów Informatyki GENBIT z pomocą inżyniera Kamila Dmowskiego.
Głównym celem warsztatów było wprowadzenie uczniów w świat aplikacji mobilnych, poszerzanie kompetencji zawodowych, a także rozwój kompetencji społecznych: współpracy w grupie i konstruktywnego rozwiązywania problemów.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak korzystać ze środowiska Android Studio i obsługiwać emulatory urządzeń. Poznali podstawy języka Java do tworzenia aplikacji mobilnych i stworzyli swoją własną aplikacje- kalkulator z podstawowymi działaniami.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne warsztaty!!!