czwartek, 25 kwietnia, 2024
Aktualnościuczniowie

e-Twinning w naszej szkole.

Co to jest e-Twinning?

e-Twinning to społeczność szkół w Europie. Oferuje platformę współpracy dla kadry szkolnej (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i – mówiąc krótko – czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

ZSP 5 dołączyła do tej barwnej, wielokulturowej inicjatywy . Klasy technikum miały okazje uczestniczyć w pierwszych zajęciach.

Klasa 1TB spotkała się online na zapoznawczej lekcji z uczennicami z Turcji, oprócz wymiany imion dziewczyny miały możliwość porozmawiać ze sobą w mniejszych grupach.

Klasa 1TA, jako druga w szkole uczestniczyła we  francusko-polskiej lekcji języka angielskiego online wraz z nieco starszymi kolegami z Francji (16-17 latkowie), również uczącymi sięprzedmiotów zawodowych związanych z budownictwem.

Spotkanie odbyło się za pomocą programu zoom w ramach projektu na platformie e-Twinning będącego jednym z działań Erasmus+