sobota, 20 kwietnia, 2024

Pomóżmy! – NIE bądźmy obojętni!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Siedlcach aktywnie włącza się do akcji charytatywnej.

Zobacz obraz źródłowy

Polska pomaga Ukrainie

Zbieramy chemię gospodarczą, środki czystości i higieny osobistej, ubrania, ręczniki, koce, śpiwory, pościel, obuwie, zabawki i inne potrzebne rzeczy. Zbieramy wyłącznie rzeczy nowe.
Od najbliższego poniedziałku w naszej szkole rusza zbiórka na rzecz Uchodźców z Ukrainy – miejsce zbiórki Sekretariat szkoły.

Wszelkie informacje w sprawie zbiórki udziela p. Justyna Kozak-Swat – pedagog szkolny i p. Beata Dmowska – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Jednocześnie informujemy, że osobom odczuwającym niepokój (Uczniowie i ich Rodzice) w związku z wojną w Ukrainie udzielamy wsparcia psychologicznego. Potrzebę pomocy proszę zgłaszać do Wychowawców lub bezpośrednio do Pedagoga i Psychologa szkolnego.

Drodzy Siedlczanie! – Prezydent Miasta Siedlce

To, czego wszyscy się tak bardzo obawialiśmy, stało się faktem. Nasi ukraińscy sąsiedzi są atakowani i potrzebują jak nigdy naszej pomocy.

Miasto Siedlce od 2005 roku współpracuje z Berdyczowem na Ukrainie. Naszym obowiązkiem jest się wspierać.

Po kilku odbytych rozmowach telefonicznych Prezydenta Miasta Siedlce z Merem Berdyczowa wiemy już dokładnie, czego na ten moment potrzebują nasi Przyjaciele z miasta partnerskiego. Głównie są to środki opatrunkowe, dezynfekujące, higieniczne, leki itp. przeznaczone dla Berdyczowskiego Miejskiego Szpitala. Z naszej strony zostały skierowane zapytania do hurtowni farmaceutycznych i aptek o możliwość przekazania wymienionych w zapotrzebowaniu środków. W najbliższym czasie będzie organizowana zbiórka pieniężna przeznaczona na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Prezydent Miasta Siedlce w porozumieniu z Caritas Diecezji Siedleckiej uruchamia nr konta bankowego:

94 9194 0007 0027 9318 2000 0110

dla wpłat na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz dla miasta partnerskiego Berdyczowa z przeznaczeniem na zakup leków, środków opatrunkowych, dezynfekujących, higienicznych itp. dla Berdyczowskiego Szpitala Miejskiego oraz innych potrzebnych artykułów uzgodnionych z merem Sergiejem Orlukiem. Wpłat dokonujemy koniecznie z dopiskiem „UKRAINA”.

►Od godziny 13:00 w sobotę, 26 lutego uruchomione zostają numery telefonów CAŁODOBOWO i CODZIENNIE, prowadzone i koordynowane przez MOPR w Siedlcach

– dla osób zgłaszających chęć udzielenia pomocy osobom z Ukrainy (udzielenie schronienia, przekazania darów itp.) – 605 031 412

– dla osób z Ukrainy szukających pomocy w każdym zakresie – 605 573 371

►W Urzędzie Miasta Siedlce, Skwer Niepodległości 2 na parterze w holu głównym zostaje uruchomiony od godziny 13:00 w sobotę, 26 lutego PUNKT KOORDYNACYJNY czynny codziennie i całodobowo. Można będzie zgłaszać osobiście potrzeby, zarówno w zakresie uzyskania pomocy jak i chęci jej udzielenia.