Prze偶yjmy to jeszcze raz馃槈 Dzie艅 Otwarty w ZSP Nr 5

W pi膮tek, 13 maja w Zespole Szk贸艂 Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Siedlcach odby艂 si臋 stacjonarny Dzie艅 Otwartych Drzwi. Uczniowie i nauczyciele przygotowali wiele atrakcji dla przyby艂ych 贸smoklasist贸w.

W salach przedmiotowych odbywa艂y si臋 zaj臋cia pokazowe, mini wyk艂ady i prezentacje.

W pracowni komputerowej uczniowie z technikum budownictwa prezentowali prace wykonane w programach: Auto Cad, Sketchup oraz wizualizacje 3D w programie Twinmotion. Mo偶na by艂o r贸wnie偶 obejrze膰 wystaw臋 prac rysunku odr臋cznego uczni贸w. Du偶ym zainteresowaniem cieszy艂y si臋 mini wyk艂ady z fizyki i chemii. W sali j臋zykowej uczniowie brali udzia艂 w quizach j臋zykowych za艣 w pracowni programistycznej zainteresowaniem cieszy艂o si臋 testowanie robot贸w LEGO Mindstorms oraz gry mobilnej na tabletach, pisanie kr贸tkiego programu na platformie programistycznej Arduino czy rozbrajanie atrapy bomby . Dr Artur Niewiadomski z UPH przeprowadzi艂 pokaz lot贸w dronami.  

Uczniowie, pe艂ni膮cy role gospodarzy, ch臋tnie dzielili si臋 z 贸smoklasistami wiedz膮 i do艣wiadczeniem zdobytymi podczas nauki, opowiadali o szkole i odpowiadali na pytania.

Odwiedzi膰 mo偶na by艂o r贸wnie偶, nowo wyremontowane pracownie na warsztatach szkolnych przy ul. Brzeskiej 102D.  Tam nauczyciele przedmiot贸w zawodowych wraz z uczniami prezentowali sw贸j dorobek artystyczny. W studiu fotograficznym mo偶na by艂o poczu膰 si臋 jak profesjonalny fotograf. W pracowniach fryzjerskich i wiza偶u uczniowie pod kierunkiem nauczycieli specjalist贸w oferowali mo偶liwo艣膰 metamorfozy fryzury i propozycji makija偶u.  

Kulminacyjnym punktem Dnia Otwartego by艂o wr臋czenie nagr贸d laureatom konkursu programistycznego KodKot oraz konkursu modowego Moda w stylu eko. Najlepszym programist膮 gry okaza艂 si臋 Jakub Perka ze Szko艂y Podstawowej im. Jana Paw艂a II w Zbuczynie a najlepsz膮 projektantk膮 eko stroju Maja Zalewska uczennica klasy VII Szko艂y Podstawowej w Wierzbnie.

Uroczysto艣膰 u艣wietnili swoj膮 obecno艣ci膮 dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego dr Artur Niewiadomski,  rektor Collegium Mazovia dr Bo偶ena Piechowicz.

Szko艂a w trakcie tego wydarzenia zorganizowa艂a mini targi dla firm wsp贸艂pracuj膮cych z ZSP Nr 5.

Za po艣wi臋cony czas i przygotowanie stanowisk organizatorzy dzi臋kuj膮 firmom: MAL-POL, MAX-POL, MOSTOSTAL Siedlce, PEC SERWIS,  Atmo-Control, DREWAX, ZIS Pniewscy, Jastrz臋bski S.A., Chr贸艣cicki, Auto Podlasie, POGO艃 Siedlce, WITEX i FAKRO. Dw贸r Mo艣cibrody,  restauracja Cafe Brama oraz Cukiernia z Klonowej przygotowa艂y s艂odki pocz臋stunek dla wszystkich uczestnik贸w Dnia Otwartego.

Zdj臋cia zrobili: Natalia Targosz, Maja Sosnowska, Elwira Kobus, Klaudia Drabarek, Mi艂osz Omelaniuk, Micha艂 Bieli艅ski, Piotr Soszy艅ski oraz Sylwia Tarkowska i Maciej Celi艅ski.