niedziela, 10 grudnia, 2023
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
Bez kategoriiPedagog i psycholog

Kampania prozdrowotna #ŻyjDobrze

W związku z trwającą Kampanią prozdrowotną #ŻyjDobrze, zapraszamy i  zachęcamy do codziennego śledzenia social mediów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, gdzie publikowane są specjalnie przygotowane treści kampanii.

Każdy z nas, w sytuacjach życia codziennego podejmuje decyzje wpływające na własne zdrowie.
Ważne jest, aby uświadamiać sobie, iż nasze codzienne zachowania takie jak wybór posiłku, podjęcie aktywności fizycznej czy też stosowanie się do zasad higieny wpływa na nasze szanse dalszego życia w dobrym zdrowiu.

Kampania #ŻyjDobrze pokazuje jak można codziennie podejmować małe kroki, by zbudować dobre życie. Poprzez proste podpowiedzi prezentowane na specjalnie przygotowanych postach, publikowanych w mediach społecznościowych autorzy kampanii chcą inspirować zachowania prozdrowotne.

Kampania zachęca do codziennych drobnych działań, które zbudują zdrowie psychiczne i fizyczne mocno nadwyrężone podczas pandemii.

Kampania podzielona została na 5 obszarów tematycznych (aktywność fizyczna, higiena, zdrowe żywienie, zdrowie psychiczne, profilaktyka).  

Kampania trwa od 20-ego maja do 24-ego czerwca 2022.

Szczegółowe informacje dotyczące kampanii #żyjdobrze znajdują się pod poniższym linkiem:

#ŻyjDobrze Portal Gov.pl (www.gov.pl)