sobota, 27 kwietnia, 2024

Pan Andrzej Jobczyk gościł w ZSP Nr 5

W poniedziałek gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Jobczyka – wybitnego twórcę m.in. filmów animowanych. Z wielką pasją i zaangażowaniem opowiedział przyszłym fotografom i programistom o swojej pracy i talencie. 👏 Niezapomniane spotkanie w wielu uczniowskich sercach obudziło wiarę we własne możliwości. Dziękujemy za poświęcony czas❗.

Urodził się w 1985 roku. Wychował w Chodowie obok Siedlec. Absolwent lubelskiego liceum plastycznego i łódzkiej filmówki. Zajmuje się filmem animowanym, grafiką oraz fotografią. W swoich pracach często łączy surrealizm z naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Laureat Viva!Photo Award oraz nagrody im. Jana Machulskiego. Swoje prace prezentował min. w Philips Collection oraz podczas trasy Męskie Granie 2011. Jego animacja “Airborne” zdobyła wiele nagród na polskich i zagranicznych festiwalach, a wygrana w ShortShorts w Tokio zakwalifikowała film do Oscarów 2023 dając mu szansę na nominację. Andrzej zawodowo zajmuje się również postprodukcją i tworzeniem multimediów dla muzeów i teatrów. Poza sztuką interesuje się psychologią i cybernetyką. Jego marzeniem jest skonstruowanie inteligentnego robota, nad którym pracuje już kolejny rok.