czwartek, 2 maja, 2024
AktualnościSzkołauczniowieWażne strony

Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

„Lekcja o Funduszach Europejskich VII” to projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
W tym roku po raz pierwszy mogły dołączyć do niego szkoły ponadpodstawowe również z województwa mazowieckiego. Nasza szkoła zgłoszona przez p. Mariolę Michalską wzięła w nim udział! W ramach akcji, zgłoszone placówki otrzymały pakiety materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury) na podstawie których, nauczyciele przeprowadzili tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest rozwój lokalny, w jaki sposób rozwijają się ich miejscowości a także, poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb jako mieszkańców. Założeniem projektu było zachęcenie uczniów do angażowania się
w rozwój swoich miejscowości. Pani Mariola Michalska przeprowadziła w placówkach zajęcia i wraz
z uczniami wzięła udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”, w którym należało zgłosić ciekawy pomysł na inwestycję w szkole lub jej okolicy. Projekty mogły dotyczyć różnych zagadnień.

Nasza szkoła przygotowała swój projekt i okazał się on być dużym sukcesem. Znaleźliśmy się w gronie 30 laureatów konkursu. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego lekcje, a także uczniom, którzy wraz z nim pracowali nad projektem – do naszej placówki trafi nagroda w postaci monitora interaktywnego w komplecie z głośnikami, dzięki któremu lekcje będą jeszcze ciekawsze. Organizatorzy nie zapomnieli również o zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego, który otrzyma nagrodę rzeczową.