czwartek, 30 maja, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
Pedagog i psychologSzkołauczniowieWażne strony

Debata młodych “Mam wpływ na bezpieczeństwo”

1-ego marca 2023 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bielak Małgorzata z IV TA, Guzowska Ewelina z II TA, Łukasik Gabriel z III TA, Wasiluk Jakub z I TF wzięła udział w debacie “Mam wpływ na bezpieczeństwo” pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce w ramach Kampanii Widzę – Rozmawiam – Reaguję. o zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież. W trakcie spotkania młodzież z siedleckich szkół ponadpodstawowych przedstawiła problemy z jakimi borykają się młodzi ludzie dotyczące różnych obszarów bezpieczeństwa (m.in. bezpieczeństwo w realnym i wirtualnym świecie, relacje dorośli-młodzież, emocje, presja otoczenia, samotność i izolacja).

Dziękujemy organizatorom Kampanii – Centrum Kształcenia Ustawicznego, Komendzie Miejskiej Policji, IPA Region Siedlce, Szkole Podstawowej nr 11 za zaproszenie na debatę.

Była to bardzo ważna lekcja, podczas której dorośli usłyszeli o potencjalnych zagrożeniach bezpieczeństwa z perspektywy młodych ludzi.