środa, 29 maja, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
Kształcenie zawodowe

Nowoczesna czy klasyczna kuchnia?

 Oto nowa odsłona kolejnego projektu wnętrza wykonana przez Piotra Stanisławowskiego z kl. 4 TB. najczęstszą rozterką przy wyborze kuchni w naszym domu. Często boimy się łączyć te dwa style, ale czy faktycznie jest się czegoś bać ? “Stworzyłem projekt kuchni, która ma 9 m^2 i jest mieszanką stylu klasycznego oraz nowoczesnego. Połączenie drewna i betonu jest charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, natomiast wzorzyste płytki ścienne oraz płytki ułożone w jodełkę (drewnopodobne) jest nawiązaniem do stylu klasycznego. Oba style współgrają ze sobą, lecz nie wchodzą sobie w drogę. Warto również eksperymentować z kolorem na naszych sufitach. Może pomóc to nam powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Szafki są wyposażone w system bezuchwytowy. Dzięki temu kuchnia jest bardziej nowoczesna. Jeśli chcielibyśmy, aby kuchnia nabrała bardziej klasycznego kształtu, należałoby dobrać klasyczne uchwyty (w tym przypadku czarne ). Uchwyty szafek są biżuterią kuchni, a czasem mała zmiana potrafi odmienić całe wnętrze” – tak o swoim projekcie mówi autor.

kuchnia X.mp4 (sharepoint.com)