niedziela, 5 maja, 2024
AktualnościBez kategoriiSzkołauczniowieWażne strony

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Pani Dyrektor Agnieszka Zalewska-Wróbel rozpoczęła swoje przemówienie cytując Janusza Korczaka sławnego pedagoga i pisarza …📜
“Kochani Uczniowie!
Minął czas wakacji, dni wielu wrażeń i wypoczynku. Mam nadzieję, że macie mnóstwo związanych z nimi pięknych wspomnień.
Teraz przed Wami kolejny rok szkolny. Czas nowych wyzwań. Chciałabym, abyście pamiętali, że w szkole nie tylko zdobywacie wiedzę. Uczycie się także koleżeństwa, szacunku i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Cytując słowa Janusza Korczaka:
„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,
ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko trochę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”
życzę Wam w nowym roku szkolnym:
– wspaniałych przeżyć, które warto pamiętać,
– wielu ciekawych aktywności, które dają radość,
– osiągania sukcesów, z których jest się dumnym.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom Uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach im. gen. W. Sikorskiego życzę udanego Roku Szkolnego 2023/2024.
Powodzenia!”💪💪😊
Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek złożył również swoje życzenia na nowy Rok Szkolny.